Elja Tarkuseaed
Header

Meist

54

MTÜ Elja Tarkusteaed on ühendus, mis aitab sarnaselt mõtlevatel inimestel kokku koonduda, teadmisi omandada ning infot ja kogemusi vahetada. Meid ühendab soov kasvatada inimeste eneseteadvust läbi keskkonna ja looduse tunnetamise ning avardada inimeste võimalusi eneseteostuseks ja oma sisemise potentsiaali avastamiseks. Me soovime jagada teadmisi ja kogemusi loodusega kooskõlas elamisest ning sellest, kuidas olla terve ja elujõuline.

Praegune eluviis ei ole pikemas perspektiivis jätkusuutlik ja paljud inimesed otsivad paremaid lahendusi elamaks suuremas kooskõlas loodusega. Teadlike inimeste hulk kasvab jõudsalt, kuid me saaksime seda veelgi kiirendada ja edendada, sest inimestes on hirm ja ebakindlus, samas ka äratundmine muutusteks. Me oleme rikkad kui meie kõrval on rasketel aegadel vaimselt ja füüsiliselt tugevad inimesed, sest tõeline muutumine algab iseendast ja sellest võiks ajapikku areneda ühine, positiivne mõtlemine. Loodetavasti toimuvad siis ka suuremad muutused ühiskondlikul tasndil.

Kõrgetel temperatuuridel töödeldud ja säilitusainetega rikastatud toit, mida meile kaubanduses värvilistes pakendites ohtralt pakutakse, ei ole loodusega kooskõlas!

Elja Tarkusteaed on julgustajaks ja praktiliseks teenäitajaks, kuidas saab ka teisiti elada, toituda ja toitvaid vilju armastusega (mitte väetisega) kasvatada. Kõigil soovijatel on siin reaalne võimalus puutuda kokku elementidega: õhk, tuli, vesi, maa, puu. Õppida koos lastega looduse poolt pakutavaid taimi oma hüvanguks ära kasutama, meile parimal võimalikul moel! See oleks elukestev areng kooskasvamises!

Siia on alati oodatud  kõik kes hindavad head seltskonda ja lastega veedetud aega looduses, otse juurte juures. Elja Tarkusteaias toimub maheviljelus koos näitlike praktikatega, samuti kohapeal kasvanud viljadest toortoidu valmistamine.

Kõrge antioksüdantide sisaldus taimedes aitab organismil võidelda rakukahjustuste (ka vananemise) vastu ning tugevdada immuunsüsteemi. Samuti vähendada südamehaiguste ja vähkkasvajate riski. Süües värsket, looduslikku toortoitu, kaovad nähtused nagu: toiduallergia, toidutalumatus, suhkruhaigus, kõrgvererõhu tõbi, infarkt jne.

Soovin innustada inimesi elama täisväärtuslikku elu tagamaks hea tervise ja tervemad järglased, sest meie lapsed vajavad teadmisi ja oskusi loomulikuks eluviisiks, mida me tihti ei oska neile õpetada!